‘Stille Strijd’ definitief naar Katwijk

© Bastiaan Musscher

Het initiatief ‘Stille Strijd’ van Power of Art House komt definitief naar Katwijk, en wel van 20 mei tot 3 juni aanstaande op het Strandplein in Katwijk aan Zee.

Met het beeld wordt aandacht gevraagd voor depressies en zelfdoding onder jongeren. Sinds vorig jaar reist 'Stille Strijd' door heel Nederland. Afgelopen zomer riepen we het college op om dit levensgrote kunstwerk ook tijdelijk in onze gemeente te plaatsen.

Helaas zien we ook in onze gemeente de problematiek rondom suïcide terug, met jaarlijks meerdere zelfdodingen en tientallen pogingen daartoe. Het is een verborgen, maar tegelijkertijd groot en verdrietig probleem dat zeker onze aandacht verdient. Het beeld kan helpen om hierover met elkaar het gesprek aan te gaan en bewustzijn te creëren. We danken het gemeentebestuur voor de inzet om dit beeld naar Katwijk te halen.

Denk je aan zelfdoding? Neem dan 24/7 gratis en anoniem contact op met 0800-0113 of chat op 113.nl.